A. A. Williams + Kalandra + Lys Morke

3. 12. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Londýnská skladatelka a zpěvačka A. A. Williams je klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíchž písních se snoubí folk, metal, post-rok i klasika. Její hudba je temný gospel hluboké atmosféry s plným, sametovým hlasem, který doplňuje kytara, klavír i violoncello, někdy i bicí. Na scéně v dubnu 2019 debutovala eponymním EP a už o necelý rok od jeho vydání vyprodala svou první hlavní show v londýnském Southbank Centre. Pak navázala spolupráci s japonskými post-rockery Mono a podepsala smlouvu s Bella Union, kde v červenci 2020 vydala ohromující debut Forever Blue. Na ten v době covidu navázala kreativně zaranžovaným albem coverů Songs From Isolation a v říjnu 2022 vyšla poslední deska As The Moon Rests, která má ke klasickému rockovému i metalovému zvuku nejblíže, ale v jejím podání jde o půlnoční rituální tanec se smrtí.

Kalandra je čtveřice norských a švédských hudebníků hrající éterickou hudbu, jež má kořeny v severském melancholickém folku, do jehož melodií vplétají odrazy fantazijních krajin. Nebojí se k tomu ale použít i drsnější, eklektický zvuk kytar. Kalandra vznikli na začátku roku 2011 a než v 2020 vydali debut The Line, 10 let se věnovali vytváření vlastního jedinečného zvuku, budování studia a živému hraní. Ve svém studiu v Oslu vytvořili i hudbu pro seriál severské HBO Beforeigners či soundtrack k herní sérii Kingdom Two Crowns viz jejich druhé album a druhý soundtrack k filmu Norse Lands Soundtrack (Extended).

Třetí v sestavě je Lys Morke, vlastním jménem Irene Talló. Španělská zpěvačka, skladatelka, producentka a výtvarnice, která žije v Barceloně. Prostřednictvím ambientu, elektronické hudby a temného popu stírá hranice mezi žánry a posluchače zve k prozkoumání vnitřního emocionálního světa s nostalgickým pohledem do 90. let i při ovlivnění současnou elektronikou. I když v 8 letech poprvé vzala do ruky kytaru a už ji nikdy nepustila z ruky, jež ji byla hlavním nástrojem pro objevování hudby, nyní její formativní nástroj ustupuje do pozadí. Experimentováním se svou hudbou se dnes přes folk i experimentální metal dostala k mixu ambientu, hyperpopu a techna, aniž by ztratila kořeny své hudební identity, kde je cítit alternative a progressive rock.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články