Adresát neznámý

27. 8. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
Místo
Havlíčkovy sady (Grébovka) - Grotta
Havlíčkovy sady, Praha
zobrazit na mapě

Příběh o nejbližším kamarádství s nepředvídatelným koncem. Příběh, který se v roce 1939 stal literární senzací v USA a zároveň se ve stejném roce dostal na seznam zakázaných knih německým říšským komisařem. Příběh o tom, co se může stát skutečným žijícím lidem poblázněným pokřivenou ideologií. Příběh, který je bohužel nesmrtelný a dnes je celosvětovým bestsellerem. Příběh „příliš silný, než aby se mohl objevit pod ženským jménem autorky“, a proto byl vydán pod pseudonymem Kressmann Taylor.

Spisovatelku nejvíce děsilo, že v Americe si nikdo v roce 1938 neuvědomoval, co se v Německu děje, a ani to nikoho nezajímalo. „V lhostejnosti vidím obrovské nebezpečí, proto jsem cítila potřebu vytvořit toto představení v dnešní době,“ říká režisérka Marianna Arzumanova.

Inscenace vystoupila na Mezinárodním divadelním festivalu v Tel Avivu, Dnech české a německé kultury, Dnech Izraele a festivalu Polin, v anglické verzi vystoupila na Mezinárodním festivalu Verbier, ve Schloss Elmau, Ženevě, Londýně a New Yorku.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články