Alcest + support: Svalbard + Doodseskader

21. 11. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.roxy.cz/
Místo
Roxy
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

Alcest vystoupí v pražském klubu Roxy 21. listopadu. Jako support vystoupí Svalbard a Doodseskader.

Snový blackgaze naplní Roxy.

Alcest, francouzský hudební projekt, který dal vzniknout žánru „blackgaze“ – směsici post-blackmetalu, post-rocku a shoegaze. „Snová“ hudba kapely, kterou v roce 2000 založil Niege (Stéphane Paut) a k němuž se v roce 2009 připojil Winterhalter (Jean Deflandre), inspirovala od doby svého vzniku řadu dalších jako Deafheaven nebo Harakiri For the Sky. Alcest oznámili vydání nového alba Les Chants de l’Aurore (Písně úsvitu), (2024) které přicházejí po temnějším a katarzním albu Spiritual Instinct z roku 2019. S tour k nové desce se v listopadu zastaví i v pražském klubu Roxy.

Svalbard, kvartet z Bristolu, se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé a brutálně upřímné hudbě. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy – od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Celosvětové uznání si získali svým třetím albem When I Die, Will I Get Better? v roce 2020 a upevnili si tak svou pozici na undergroundové scéně. Zatímco se jejich předchozí deska zabývala konfrontací s vlastními démony, jejich nové album The Weight of the Mask (2023) s nimi bojuje.

Doodseskader, dynamická spolupráce Tima De Gietera (Amenra, Much Luv Studio) a Sigfrieda Burroughse (Kapitan Korsakov, Paard), kteří zbořili hranice žánrů svou jedinečnou směsí grungeového sludge, hiphopového hardcoru a neúnavného rapu. Jejich debutové album Year One (2022) a singly jako FLF (2023) a Still Haven't Killed Myself (2022) ukazují jejich nebojácné objevování nových možností zvuku.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články