Alyona Alyona

17. 5. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Do Paláce Akropolis dorazí rapperka Alyona Alyona s „kulometnou flow“.

Nekompromisní ukrajinská rapperka Alyona Alyona se vrací do Prahy. 17. května vystoupí v Paláci Akropoli v rámci řady Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice.

Když Alyoně Savranenko koupil její otec ve dvanácti letech Eminemovo album The Eminem Show, došlo jí, že v životě nechce dělat nic jiného než rap. Po škole se živila různými částečnými úvazky, ale když ji v roce 2018 proslavilo virální video k písni Rybky, mohla se konečně začít věnovat hudbě naplno. Od začátku své kariéry rapuje Alyona Alyona výhradně ukrajinsky a ne rusky, přesto o ní píšou oslavné články západní média jako Vogue nebo New York Times. „Její rap je rychlý jako blesk a vůbec nepotřebuje sprostá slova,“ napsal druhý jmenovaný deník.

Jestli dříve její texty s nadsázkou zpracovávávaly témata, která trápí mladé lidi – zmíněná píseň Rybky byla o tom, jaké to je být vzdálená od ideálu krásy –, aktuálně samozřejmě do její hudby zasáhla barbarská ruská invaze na Ukrajinu. Rapperka pravidelně jezdí vystupovat pro vojáky a nejnovější singl Teresa & Maria je o ženském odhodlání čelit teroru a také nutnosti spojit síly proti nepříteli. S písní, kterou nazpívala s ukrajinskou popovou zpěvačkou Jerry Heil, se Alyona Alyona uchází o to reprezentovat Ukrajinu na soutěži Eurovize 2024.

Alyona Alyona zatím vydala čtyři studiové desky a získala si svými energickými koncerty příznivce po celé Evropě. Ne náhodou je držitelkou ceny fanoušků na hudebních cenách Music Moves Europe. V Čechách vystupuje od samotného začátku – už v roce 2019 hrála na Creepy Teepee v Kutné Hoře, v Paláci Akropolis ale ještě nikdy nebyla. Změní se to 17. května, kdy zde Alyona Alyona vystoupí v rámci série Femme Fatale.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope – první celoevropskou iniciativou podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články