Americká love story (v anglickém jazyce)

3. 12. 2023 11:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Loretánské náměstí - u sochy Edvarda Beneše
Loretánské náměstí, Praha
zobrazit na mapě

Praha byla ve své minulosti dějištěm napínavých a mnohdy až neuvěřitelných příběhů spojených se jmény Američanů, kteří měli k hlavnímu městu silné pouto. Komentovaná procházka jedné z nejstarších částí Prahy se bude věnovat jak místům, kde se protnul americký a český svět, tak milostným vztahům, které ovlivnily osudy významných osobností turbulentního 20. století.

Procházka připomene především ženy, jako byla spisovatelka Marcia Davenportová, politička Madeleine Albrightová, sběratelka umění Meda Mládková, manželka prvního československého prezidenta Charlotta Garrigue Masaryková nebo herečka a velvyslankyně Shirley Temple-Blacková. Přiblížen bude i pověstný milionářský pár Sternových – Alfréd a jeho žena Martha, rozené Doddové, kteří strávili svá poslední léta v Praze poté, co byli obviněni ze sovětské špionáže a museli uprchnout z USA. Účastníci mohou přijít objevit poutavé americké love story, ve kterých Praha hraje hlavní roli.

Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti. Průvodcem bude Johan Crabeels.

Důležité informace:

  • Místo srazu je u sochy E. Beneše na horní terase Loretánského náměstí při okraji parkoviště Ministerstva zahraničí (před Černínským palácem, který je na adrese Loretánské nám. 5, 118 00 Praha 1 - Hradčany); na dláždění připomínajícím zbořenou kapli svatého Matouše.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je 90 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články