An Evening with Glenn Miller and Friends

16. 12. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Koncert
web
https://www.sonomusicclub.cz
Místo
Sono Music Club
Veveří 113, Brno
zobrazit na mapě

V pondělí 16. prosince 2024 se v brněnském Sono Centru odehraje večer na počest slavného orchestru Glenna Millera (Glenn Miller and His Orchestra), v rámci kterého vystoupí Original Swingtime Big Band se zpěvačkou Anitou Horn.

Glenn Miller and His Orchestra byla americká swingová taneční skupina založená v roce 1938 v New Yorku a stala se nejpopulárnějším a komerčně nejúspěšnějším tanečním orchestrem swingové éry. Založení orchestru předcházela Millerova angažmá v jiných orchestrech, kde hrál od dvacátých let jako doprovodný trombonista. Spolupracoval se známými jazzmany, jakými byli Benny Goodman, Gene Krupa a Tommy Dorsey. V roce 1942 se Miller rozhodl, že bude podporovat americkou armádu, začal vystupovat se svým orchestrem v místech, kde US Army působila. Při cestě za americkými vojáky 15. prosince 1944, tedy před 80 lety, se letadlo s Glenn Millerem ztratilo a den na to byl hudebník a dirigent prohlášen za zmizelého.

Již 16. prosince 2024 si posluchači připomenou slavnou éru orchestru Glenna Millera a slavné hity 40. let jako byly: In the Mood, Moonlight Serenade, Don’t Sit Under the Apple Tree, Tuxedo Junction, A String of Pearls, Pennsylvania 6-5000, Chattanooga Choo-Choo, American Patrol, Kalamazoo,St. Louis Blues March, Star Dust, Fools Rush In, Blueberry Hill, Over the Rainbow a Serenade In Blue.

Interpretem skladeb bude rakouský orchestr Original Swingtime Big Band se zpěvačkou Anitou Horn. Místem konání je Sono Centrum Brno, sál, který vyniká kvalitním zvukovým a světelným vybavením.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články