Anastázie Ilina, Hana Marhounová, Alex Švígler: Entwined Echoes

26. 3. 2024 - 4. 5. 2024, Praha

Typ akce
Výstava
Místo
Hidden UMPRUM
Plynární ev. č. 167, Praha
zobrazit na mapě

Studující Ateliéru volného umění II – Anastázie Ilina, Hana Marhounová, Alex Švígler pod kurátorským vedením Heleny Todorové se představí v novém prostoru Hidden Umprum na Nádraží Holešovice. Jejich výstava Entwined Echoes přímo reaguje na lokalitu okolo nádraží Holešovic.

„Místo je definováno jako konkrétní část prostoru, kde se něco/někdo může nacházet nebo kam něco/někdo může patřit. Site-specific výstava s názvem ‚Entwined Echoes‘ přímo reaguje na lokalitu okolo nádraží Holešovic, které jako by nepatřily nikam. Tento dopravní uzel slouží většinou jako přechod z jednoho místa na druhé, je možná více ne-místem než prostorem, kde bychom chtěli strávit nějaký čas. Místní komunita přitom vnímá tento prostor jako místo, kde se společně schází, interaguje a vytváří své sociální vazby.

Studentstvo prvního ročníku ateliéru VUII na UMPRUM (Anastasia Ilina, Hana Marhounová a Alex Švígler) se rozhodlo přímo vztáhnout k této lokalitě a jejím vnitřním rozporům. V trash prostředí nádraží ještě více vyznívá absurdita spojená se stereotypem ‚výsostné‘ pozice umění. Výstava ‚Entwined Echoes‘ se tuto absurditu snaží reflektovat, reagovat na ni a zamyslet se nad tím, jakým způsobem člověk užívá, obývá a vnímá místa, která ho obklopují.“ – Helena Todorová

Hidden UMPRUM vznikla spoluprací mezi Hidden Gallery a ateliérem VUII na pražské UMPRUM.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články