Andy Frank: V plnej nahote

24. 5. 2024 - 26. 6. 2024, Praha

Typ akce
Výstava
web
http://www.vnitroblock.cz/
Místo
Vnitroblock - DBG Gallery
Tusarova 791/31, Praha
zobrazit na mapě

Výstava V plnej nahote představuje umělecký svět Andyho Franka, známého také jako Andrej Sárközi, a zve diváky k provokativnímu a osobnímu pohledu na jeho dílo. Tato událost, trvající od 24. května do 26. června 2024, je pokračováním jeho dosavadní umělecké cesty a přináší rozšířený pohled na jeho kompletní tvorbu.

Jeho cesta k umění začala v mládí a prošla mnoha etapami, vždy se však držela jednoho jádra: lásky k životu a jeho projevům. Fascinace ženou jako symbolem krásy, síly a smyslnosti prostupuje každým dílem. Andyho dílo ukazuje, že krása spočívá v jednoduchosti a nenucené hloubce uměleckého vyjádření. Inspirují ho akty lidských těl, ženská symetrie, jemnost, krása, vůně a neverbální gesta či životní situace. Ve své tvorbě tíhne především k figurativní kresbě, v níž získává pocit svobody a úniku z reality.

Název výstavy V plnej nahote vyvolává asociace s odvahou a průhledností, pro Andyho však tento název znamená mnohem víc. Tato výstava není jen o fyzické nahotě, která je jedním z hlavních témat jeho tvorby, ale také o emocionální a umělecké nahotě, kterou se jako umělec snaží divákům prezentovat. Andy tak odhaluje svou tvorbu v celé její rozmanitosti – od počátků, přes kresby inspirované filmem a společenskými událostmi, akty až po tuš a portréty žen, které považuje za symbol krásy a smyslnosti. Na výstavě se objevují i jeho ručně psané citáty na bavlněných plátnech, které dodávají výstavě na autenticitě a hloubce. Díla také vyjadřují umělcův postoj ke společenským událostem, které se dotýkají nejen jeho, ale i světa kolem něj.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články