Anna W Quintet

13. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://ustarepani.club/cs/
Místo
U Staré paní Jazz & Cocktail Club
Michalská 9, Praha
zobrazit na mapě

Anna W Quintet vystoupí v U Staré paní Jazz & Cocktail Clubu. Zazní jazz a autorská tvorba.

V červnu roku 2012 absolvovala pianistka Anna Würtherlová na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze. Hned po svém absolventském koncertě zjistila, že aby dosáhla pocitu životní spokojenosti, potřebuje založit svou vlastní kapelu. Začala se poohlížet po šikovných spolužácích z konzervatoře, kteří by do toho s ní šli.

Anna W (piano), Betty Kindlmanová (zpěv), Jirka Žák (saxofon, příčná flétna), Pavel Koronthály (baskytara) a David Čížek, později Tonda Jína (bicí) se stali kapelou Anna W Quintet v září roku 2012. Kapela má dvě polohy – jazzovou a populární. Ta první se vyznačuje tím, že kapela pravidelně zkouší na půdě Ježkovy Konzervatoře a občasně hraje v pražských jazzových klubech (JazzTime, JazzDock, Reduta). Jejich repertoár je zaměřen na skladby Michela Camila, Michela Petruccianiho, Chicka Corey, ale též vlastní tvorbu.

Druhá strana kapely je komerční. Kapela hraje od roku 2012 na svatbách, plesech, oslavách narozenin, firemních večírcích a dalších akcích. Nejčastěji jezdí po celé České Republice ve složení piano, zpěv, kytara (Jirka Würtherle), baskytara a bicí; ale trio, kvartet nebo sextet bývají taktéž poptávány.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články