Annabelle Plum & Žaneta Vítová + další

11. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Koncert proběhne 11. dubna v Kasárnách Karlín.

Annabelle Plum & Žaneta Vítová se společně věnují hudbě pro experimentální hlas a akordeon. Jejich tvorba je zabarvena nevšední zvukově poetickou malbou meandrující mezi každodenní všedností a intenzivní emocionalitou. Komponované části se snoubí se sférami volné improvizace. Za použití rozšířených technik hry na nástroje autorky čerpají inspiraci z evropské hudební tradice a také z kořenů world music. Zpěvačka Annabelle Plum používá svůj hlas v rozsahu od sopránu po masivní kontraalt v široké paletě zabarvení. Akordeonistka Žaneta Vítová čerpá inspiraci z free jazzu a soudobé hudby. Paralelně s tímto projektem spolupracují obě hudebnice na vlastních nezávislých hudebních kariérách. Obě vystupují s renomovanými orchestry a soubory v České republice i v zahraničí. Jejich společná živá vystoupení vtáhnou posluchače do neznámého světa, kde se femininní křehkost snoubí s nespoutanou živelností v harmonii.

Hudba Talaqpo je zběsilá i křehká, improvizovaná i přísně komponovaná, energická i vyčerpávající, nesrozumitelná i jasná, nestravitelná i lehká, hutná a zároveň prostupná. Častým výchozím podnětem k její tvorbě jsou field recordings, rozhovory a příběhy posbírané na cestách po východoafrických vesnicích, putykách, deštných pralesech i vyprahlých stepích. Ty dozrávají v interpretaci jednotlivých hráčů, z jejichž společného zápasu vyrůstá jedinečný zvuk kvintetu.

Hudba ansámblu Endemit (Vít Beneš – kytara, zpěv, Vlado Micenko – baskytara, kontrabas, Erik Hajtmánek – bicí, perkuse) je neuřvanou ódou na radost. V tvorbě je patrný humor, nadsázka, šlapající rytmika, jímavé kytarové štěky, niterné výpovědi a tučné groovy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články