Archirun 2024

24. 8. 2024 09:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://praha.camp/
Místo
CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, Praha
zobrazit na mapě

Ikonické stavby tak, jak je lidé neznají. Vyhlašuje se druhý ročník architektonického závodu – Archirun 2024.

Ze střechy na střechu. Letos se na Prahu účastníci podívají z nadhledu. Zjistí, jak se mění před očima. Staré budovy, co se zapsaly do historie. Rekonstrukce těch, které neodmyslitelně patří do ulic metropole. I nové stavby, jež mění její tvář. Prozkoumají místa, která nejsou běžně přístupná. Navíc se seznámí s dalšími nadšenci, co se rádi prohání městem s pohledem upřeným na domy kolem sebe.

Archirun je pro všechny – ať už běhají lidé desítku za hodinu nebo se jim zvedá tepovka třeba jen svižnější chůzí do schodů. Trasa je naplánovaná zhruba na osm kilometrů, zvládnout ji může každý. Lidé mohou běžet, klusat nebo jít.

Pravidla a všeobecné podmínky:

 • Start i cíl závodu je v Centrem architektury a městského plánování (CAMP) v ulici Vyšehradská 51. Detaily trasy budou rozeslány účastníkům a vyvěšeny na webu akce během července. Předběžná délka trasy je 8 km.
 • Poběží se ve vlnách. Registrujte se do konkrétního časového slotu.
 • Součástí registrace je doporučená trasa, nikdo však nebude bránit, pokud to účastníci vezmou jinudy. Pro splnění celého závodu však musí každý absolvovat vybraná stanoviště. Na každém z nich dostane razítko.
 • Doporučuje se protáhnout se a zapotit, ale rekordy trhat není nutné. Poběží se městem za běžného víkendového provozu a ruchu. I proto nebude k dispozici časomíra. Nicméně je vítáno, pokud se někdo se svým výkonem pochlubí například na Stravě.
 • Startovné obsahuje: tričko z limitované edice Archirun 2024, startovní číslo, jméno na startovním čísle, medaili, občerstvení v cíli
 • Startovní balíčky si účastníci mohou vyzvednout před konáním závodu (místo a čas bude upřesněn) a v den závodu v zázemí startu a cíle, v CAMPu.
 • Každý závodník prohlašuje, že se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí (se všemi důsledky z toho plynoucími), je zdravotně způsobilý a v takovém fyzickém stavu, aby závod bez obtíží zvládl.
 • Při absolvování závodu je účastník povinen dodržovat pokyny organizátorů a jiných osob, které na průběhu akce s organizátorem spolupracují, a musí se chovat tak, aby neohrozil zdraví, život či majetek svůj ani nikoho dalšího.
 • Přihlášením na akci účastník souhlasí s pořizováním fotografií a záznamů své osoby. Tyto fotografie, zvukové a zvukově obrazové záznamy mohou být pořadatelem použity pro jakékoliv reklamní, propagační a podobné účely, a to bezplatně.
 • Přihlášením na akci účastník souhlasí se zasíláním organizačních mailů k závodu.
 • Pořadatel závodu zajišťuje úschovu věcí a převlékárnu. Cennosti by si však měl nechat doma, za odložené věci pořadatel neručí.
 • Závodu se mohou zúčastnit dospělí a děti starší 15 let. Ti platí plné startovné. Mladší závodníci se mohou zúčastnit jen za doprovodu rodičů (mohou však běžet zdarma).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články