Arduino programovací workshop

6. 6. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - Cirkulární dílna
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Workshop se skládá ze tří samostatných kurzů 6., 13. a 20. června, na kterých se účastníci naučí programovat mikrokontroléry Arduino. Naučí se je propojit s externím hardwarem, jako jsou LCD displeje, sedmisegmentové displeje, senzory, relé a podobně. Je určen pro lidi se základními nebo žádnými zkušenostmi s programováním. Účastníci budou potřebovat notebook/PC s USB portem a stažený Arduino software.

Fáze 1 (6. června): Ahoj světe!
Účastníci si nainstalují a nastaví software pro programování a naučí se základy ovládacích prvků Arduino. Spustí první jednoduchý program a naučí se používat vestavěnou LED diodu.

Fáze 2 (13. června): Něco k ovládání…
Kdo ví, jak do Arduina nahrát programy, nyní je čas dát mu něco k ovládání. Účastníci se seznámí s různými druhy hardwaru, které budou v této etapě používat pro připojení k mikrokontroléru. Naučí se, jak posílat data na displeje nebo přijímat data ze senzorů. Sestaví malý obvod pro použití desek s relé.

Fáze 3 (20. června): Hraní
Nyní se účastníci naučili používat mikrokontrolér v kombinaci s externím hardwarem. V této etapě mohou vytvořit vlastní malý projekt s dodaným hardwarem nebo prozkoumat různé příklady programování, jako jsou vlastní generátory znaků na displeji.

Workshop bude probíhat v angličtině nebo němčině.
Lektor: Lukáš Hauser

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články