Areal Slatina – Green Buildings

18. 5. 2024 12:00, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Technologické centrum Areal Slatina
Tuřanka 1554/115a, Brno
zobrazit na mapě

Green Buildings je dvojice budov, které byly uvedeny do provozu v lednu 2017 a 2021, jako nejvyšší desíti- a jedenácti-podlažní orientační body Arealu Slatina. Navazují na tradici strojírenství ve Slatině, kdy se v těchto místech stavěly první továrny už z od roku 1929. Následně sloužily jako zázemí metalurgické továrny Sigma.

Autorem urbanistické studie je brněnský architekt Petr Pelčák, který tak z brownfiledu udělal nízkoenergetický koncept. B Budova I. Na půdorysu tvaru H, zahrnující parkovací I administrativní kapacity, Ve spojovacím krčku pomyslného „háčka“ je situována vstupní hala s recepcí a pěticí výtahů.

Budova je vybavena trojskly s protisluneční ochranou, zabraňující tepelným ziskům, a zesílenou izolací fasády z minerální vlny. Díky absenci stropních podhledů využívá akumulaci tepla a chladu v betonové konstrukci a prostor tak vykazuje stabilní příjemné vnitřní klima. Optimální teplotu a řízenou ventilaci včetně automatické kontroly hladiny CO2 zabezpečí stropní chladicí trámy. Fasádní pole má navíc větrací křídlo.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články