Art Sounds: Petr Havlín

23. 4. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.galerierudolfinum.cz/cs/
Místo
Galerie Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Galerie Rudolfinum nabízí možnost užít si hudbu mezi vystavenými díly. Art Sounds je nový společný program Galerie Rudolfinum a České filharmonie ve výstavě Zhanna Kadyrova: Unexpected. Veškeré termíny a program jsou k nalezení zde.

Ve vybrané úterky od 17:00 do 18:00 můžou navštěvníci přímo ve výstavních sálech zažít sérii krátkých hudebních performancí v podání členů České filharmonie. Délka každého vystoupení je 10 až 13 minut. Vybraný repertoár volně reaguje na výstavu Zhanny Kadyrovy a její témata. Hudební program zazní v daný den opakovaně. Tak mají návštěvníci příležitost si jej užít několikrát za sebou, nebo se můžou rozhodnout pouze pro jednu hudební reflexi a po ní se vydat výstavou dál.

V úterý 23. dubna zahraje Petr Havlín houslové sólo.

Program:

  • Georg Philipp Telemann: Fantasie (výběr)
  • Johann Sebastian Bach: Allemande a Sarabande z Partity č. 2
  • Petr Havlín: Meditace

Volné věty z Telemannových fantazií stejně jako Bachova Allemanda a Sarabanda jsou naplněny dynamickým pohybem i meditativní křehkostí. Skladba Meditace Petra Havlína je vyjádřením víry a naděje. Procítění tragičnosti, ale zároveň naděje, která musí zvítězit. Výstavní sály č. 1, 4 a Masarykova pracovna.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články