Art Sounds: Vojtěch Jouza & Anna Sommerová

30. 4. 2024 17:00, Praha

Vojtěch Jouza
Typ akce
Koncert
web
http://www.galerierudolfinum.cz/cs/
Místo
Galerie Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Galerie Rudolfinum nabízí možnost užít si hudbu mezi vystavenými díly. Art Sounds je nový společný program Galerie Rudolfinum a České filharmonie ve výstavě Zhanna Kadyrova: Unexpected. Veškeré termíny a program jsou k nalezení zde.

Ve vybrané úterky od 17:00 do 18:00 můžou navštěvníci přímo ve výstavních sálech zažít sérii krátkých hudebních performancí v podání členů České filharmonie. Délka každého vystoupení je 10 až 13 minut. Vybraný repertoár volně reaguje na výstavu Zhanny Kadyrovy a její témata. Hudební program zazní v daný den opakovaně. Tak mají návštěvníci příležitost si jej užít několikrát za sebou, nebo se můžou rozhodnout pouze pro jednu hudební reflexi a po ní se vydat výstavou dál.

V úterý 30. dubna zahraje Vojtěch Jouza (anglický roh), Anna Sommerová (viola).

Program:

  • Max Reger: Suita č. 1 g moll pro violu – Molto sostenuto a Vivace
  • Ondřej Kukal: Duo altocorniana pro violu a anglický roh

Suitu pro sólovou violu dokončil Max Reger rok před svou smrtí. Navazuje na Bachovu tvorbu pro sólové housle nebo violoncello a zdůrazňuje méně často používané polyfonní vlastnosti sólové violy. Duo altocorniana Ondřeje Kukala je napsáno pro neobvyklou kombinaci violy a anglického rohu. Hudba se vyznačuje dramatickou sdělností s bohatým využitím virtuózních možností obou nástrojů. Tato výpověď současného skladatele koresponduje s tématem výstavy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články