Art VR: Festival filmů ve virtuální realitě

1. 11. 2023 - 3. 12. 2023, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.dox.cz/cs/
Místo
DOX Centrum současného umění
Poupětova 1, Praha
zobrazit na mapě

Co se ve virtuální realitě naučíš, v životě jako když najdeš. Nebo ne?

Návštěvníci jsou zváni si prozkoumat, do jaké míry má virtuální realita schopnost ovlivnit tu aktuální prostřednictvím umění na prvním ročníku mezinárodního festivalu VR filmů Art VR.

Tvůrčí tým pod vedením Ondřeje Moravce a DOX představují první ročník festivalu Art VR. Přehlídka filmů ve virtuální realitě je první akcí svého druhu a rozsahu ve střední a východní Evropě.

Médium virtuální reality slaví letos deset let od doby svého prvního rozmachu, kdy společnost Oculus vydala první moderní headset. A s tímto výročím si i první ročník festivalu Art VR klade otázku: Kam médium virtuální reality na poli umění za deset let své existence došlo? Podařilo se mu dosáhnout svých vysokých cílů a otevřít „dimenze empatie“, nebo mají pravdu skeptici a jedná se pouze o módní boom?

Festival Art VR proběhne v DOXu od 31. 10. do 5. 11. 2023, divákům se představí deset projektů spjatých s hlavním tématem ročníku – dimenze empatie – a dále dvanáct soutěžních filmů.

Tematická škála je široká, neboť snímky odráží aktuální společenská témata: například psychického zdraví, práva etnických a sexuálních menšin, environmentální žal, body positivity, kolonialismus, ženská práva či sexuální násilí.

Festival také zorganizuje v průběhu celého listopadu desítky projekcí pro žáky základních a středních škol, pro které připraví speciální program věnovaný právě tématu empatie.

Za každým z celkem 22 filmů se skrývá vlastní imerzivní svět, který se může ve formě nových myšlenek a emocí stát součástí naší reality.

Praktické informace:

  • V Auditoriu může náštěvník ve speciálních prostorových instalacích zhlédnout soutěžní filmy.
  • Ve výstavním prostoru C jsou volně k dispozici VR brýle s filmy s tématem Dimenze empatie.
  • Oba prostory lze navštívit kdykoliv během otvírací doby galerie od 12 do 18 hodin.
  • Snímky jsou různě dlouhé, od 10 do 30 minut.Návštěvník se dle svého času může vybrat konkrétní filmy a nebo se podívat na všech 22 titulů.

Pozn. red: Fotografie je ilustrační.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články