Artorzo 2024

15. 6. 2024 13:00, Petrovice

Typ akce
Festival
Místo
Hrad Krakovec
Krakovec 4, Petrovice
zobrazit na mapě

Druhou červnovou sobotu se zřícenina pozdně gotického hradu Krakovec na západním okraji Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko stane dějištěm 3. ročníku multižánrového festivalu Artorzo s podtitulem „Festival vnitřních světů“.

Genius loci Krakovce spolu se sdíleným uměleckým prožitkem otevřou bránu pro velké i malé návštěvníky do krajin, které leží za smyslovým polem všedních dnů. Program na několika scénách nabídne jak hudební vystoupení a vizuální projekce, tak divadlo pro děti i dospělé, art gallery, výstavy, workshopy pro celou rodinu, program pro děti či neobvyklou komentovanou prohlídku hradu. Dramaturgie festivalu osciluje mezi žánry jako jsou IDM, soudobá hudba, elektronická a taneční hudba či fusion jazzová.

V rámci hudebního programu se mezi hlavními headlinery představí britský zvukový umělec Wordcolour, který patří mezi současné talenty britské scény IDM. Svým prémierovým vystoupením v ČR vtáhne do svého imaginárního vnitřního hudebního světa, zahalí zvukem šustícího listí, kroků, gongových syntezátorů, originálním zvukem perkusí a podivně lámaných beatů. Z domácí scény se představí Jakub König & Hvězdy s jeho eponymním albem (z vydavatelství Animal Music), které se v roce 2023 objevilo na tuzemské scéně jako zjevení anebo trio zpěvačky a kytaristky Antonie (fúze dark elektra, indie a trip-hopu). Představí se i česko-kubánská zpěvačka Luciana. Hudební program podpoří na druhé scéně DJs: Monsieur and Madame Benoit, Josef Sedloň & Helen RockHousle, Airto a další.

Návštěvníci mohou využít festivalového kempu – autokempu v podhradí i vybraného Artorzo cateringu pro vegetariány i všežravce.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články