Ásgeir + Arny Margret

21. 11. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Islandští umělci Ásgeir a Arny Margret vystoupí v Kasárně Karlín 21. listopadu 2023.

Zpěvák a multiinstrumentalista Ásgeir je fenoménem nejen na domovském ostrově. Jeho debutové album mají na Islandu v každé desáté domácnosti a poté, co desku v roce 2014 přebásnil do angličtiny John Grant, byl Ásgeirův globální úspěch jen otázkou času. Teď svou melancholickou hudbu konečně přiveze do Prahy.

Když v roce 2022 vydal své čtvrté album Time On My Hands, byl islandský snílek hluboce ponořený do emocí, tak to ostatně dělá od debutu Dýrð í Dauðaþögn (zmíněná anglická verze se jmenuje In the Silence). Aktuálně ale svou hudbu sytí větším množstvím křehkých elektronických ploch, které dávají vyniknout průbojnému, ale přece klidnému vokálu. Jeho hudba je vrstevnatá, ale nikdy neutíká k plané předvádivosti, její osobní akcent pak ještě podtrhuje hudebníkova spolupráce s otcem, islandským básníkem Einarem Georgem Einarssonem.

Ásgeirovy písničky jsou podmanivé nejen svou melancholičností, je to právě bohatá instrumentace, která dává vyniknout jeho skladatelskému talentu. A také do Prahy přijede Ásgeir s celou kapelou, aby zahrál nejen mimořádně křehké balady, ale i ostřejší skladby, ve kterých se představuje bezmála v bardské roli. Islandské cesty mohou být často zledovatělé, Ásgeir ale jako nikdo jiný vypráví příběhy o hledání blízkosti a objetí tak vřelého, že roztaje všechen okolní led.

Arny Margret je dvacetiletá zpěvačka a skladatelka z islandských Západních fjordů. Narodila se a vyrostla v malém městě Ísafjörður a od šesti let navštěvovala hudební školu, kde se učila hrát na klavír. Ve čtrnácti letech dostala svou první kytaru a celé hodiny a dny trávila ve svém pokoji tím, že se na ni učila hrát a pomalu získávala odvahu psát vlastní hudbu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články