Ateliérovka: Poklad je pryč

21. 4. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://galerierudolfinum.cz/cs/artpark/o-artparku/
Místo
Artpark
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Nedělní Ateliérovka pro děti s názvem Poklad je pryč?! v rámci výstavy Zhanna Kadyrova: Unexpected.

V neděli 21. dubna od 14:00 proběhne v Galerie Rudolfinum pátrání po zmizelém pokladu. Další výtvarná dílna z cyklu Ateliérovky, na které budou děti pomocí proškrabávací techniky a netradičních kresebných materiálů vytvářet detektivní příběh, který zpracují do formy leporela. Vodícím tématem se stane ztracený poklad a postava detektiva. Ten bude na své cestě získávat údaje, kde poklad hledat.

Dílna se inspiruje instalací Získávání údajů od ukrajinské umělkyně Zhanny Kadyrovy, která je k vidění na výstavě Zhanna Kadyrova: Unexpected v Galerii Rudolfinum. Rodiče se mohou přidat, nebo děti nechat tvořit s lektorkami a mezitím si výstavu nerušeně projít. Vstup na ni je volný.

Workshop Poklad je pryč?! je součástí cyklu výtvarných dílen s názvem Ateliérovky. Cyklus je určený pro děti ve věku od 5 do 14 let, ale také pro rodiče i širokou veřejnost a jeho cílem je přinášet inspiraci k vlastní umělecké tvorbě. Ke každé dílně vydává Galerie Rudolfinum nový ilustrovaný pracovní list, který je volně dostupný na webových stránkách galerie zde.

Praktické informace:

  • Kapacita Ateliérovky je omezená. Své místo si lze zarezervovat na e-mailu rajnisova@rudolfinum.org do pátku 19. dubna, 18:00. Pokud od zpětně nedorazí potvrzení, znamená to, že kapacita dílny byla naplněna a rezervace tudíž není platná.
  • Později během víkendu se pro ověření aktuálního stavu kapacity lze obrátit na kolegy z galerijní pokladny na telefonu +420 770 100 767.
  • Pokud rezervace nebude vyzvednuta na pokladně nejpozději deset minut před začátkem Ateliérovky, místa budou nabídnuta dalším zájemcům.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články