ATG live: Cumbia Cooperativa + Roksan Mandel + další

18. 5. 2024 20:00 - 19. 5. 2024 01:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://altenburg1964.cz/
Místo
Altenburg 1964
Partyzánská 18/23, Praha
zobrazit na mapě

Večer živé hudby skupiny Cumbia Cooperativa, turecké pianistky, skladatelky a improvizátorky Roksany Mandel a pražského DJ a hudebního producenta Sashy Nevolina proběhne 18. května na lodi Altenburg 1964.

Cumbia Cooperativa|: Skupina se zrodila se v Praze na konci roku 2016 a tvoří ji američtí, španělští a čeští umělci. Jsou přátelé a kolegové, kteří společně skládají hudbu. Mezi jejich oblíbené žánry patří především La Cumbia, mix afrokaribských perkusí a domorodých melodií, který nutí k tanci, charakterizovaný cválajícím zvukem guiry a sametovými údery conga a tumbadery. V celé produkci se objevují také tóny dalších karibských rytmů, jako je salsa a merengue, které se snoubí s horskými vůněmi tropických andských rytmů, jako je chicha a huayno. Na svém kontě mají tři studiová alba La Nueva Era (2019), Wena Washo (2020) a Yawar Fiesta (2021). La Cumbia Cooperativa vystupovala s dalšími kapelami svého žánru, jako jsou Chico Trujillo (CHI), Las manos de Fillippi (ARG), Anarkia Tropical (CHI) a na mnoha koncertech domácí i mezinárodní scény jako například Krásný Ztráty Live (2019), Futurum Music Bar, Grill music fest El Arriero, Fania Live Vienna, Žlutý Karavan a další.

Roksan Mandel: Turecká pianistka, skladatelka a improvizátorka. Již dva roky žije v Praze, kde hraje na klavír pro různé kapely a na poetických akcích. Po absolvování čtyřletého působení v souboru Improv Collective v Bostonu zjistila, že hudební improvizace je jejím oblíbeným způsobem komunikace a navazování kontaktů s lidmi. Kromě improvizace skládá Roksan originální písně v tureckém i anglickém jazyce.

Sasha Nevolin: Pražský DJ a hudební producent Sasha Nevolin se narodil v běloruském Minsku. Vydává na labelech jako Physical Education, Opia, ClubVision a dalších. Jeho tracky hrají renomovaní DJs jako Vera, Jane Fitz a DJ Koolt. Jako rezident Wildt a Luft zkoumá syrové, melodické, breakbeatové zvuky, které se vyvinuly z jeho dřívější hřejivé, deepové produkce ovlivněné Janem Jelínkem. Sasha pořádá akce od roku 2008, je spoluzakladatelem Drag and Drop a hostil umělce jako Detroit in Effect a Akiko Kiyama. Od roku 2010 pravidelně vystupuje jako DJ a svůj rozmanitý styl zahrnující ambient, breakbeat, house a techno předvádí na různých pražských místech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články