Atrium má Vážný zájem: Trio Incendio & Andreas Willwohl

28. 11. 2023 20:00, Praha

Vojtěch Havlík
Typ akce
Koncert
web
http://www.atriumzizkov.cz/
Místo
Atrium Žižkov
Čajkovského 12, Praha
zobrazit na mapě

Cenami ověnčený mladý český soubor Trio Incendio přizval k účinkování hvězdného neměckého violistu Andrease Willwohla, profesora na Hochschule für Musik v Norimberku. Společně se ponoří do Klavírního kvartetu Es dur, který Robert Schumann složil jako poslední velké dílo v jeho tzv. „roce komorní hudby“ 1842.

Hudební řada Atrium má Vážný zájem proměňuje barokní sál v obývací pokoj a posluchače zve k zážitku netradičního domácího koncertu. Hosté jsou usazeni do židlí, křesílek a gaučů a společně si užívají poslech hudebníků, které mají téměř na dosah ruky. Po skončení vystoupení je možné hovořit s umělci hovořit v rámci pokoncertního neformálního setkání u sklenky vína.

Atrium má Vážný zájem

Před sedmi lety se z původně dvoudenního happeningu koncertů vážné hudby zrodila platforma Vážný zájem, která od té doby uspořádala stovky domácích koncertů po celé republice. V březnu 2023 bude přenesena spolu s touto iniciativou atmosféra domácího koncertu nově i do Atria na Žižkově v podobě série koncertů. Vážný zájem tak vůbec poprvé vstoupí do spolupráce pod střechu veřejné instituce a v barokním sále Atria vybuduje sousedský obývák.

Posluchači si na každém koncertě užijí domácí atmosféru vytvořenou „obývákovým efektem“. Sál bude otočen o devadesát stupňů, což umožní bližší kontakt s hudebníky. Během koncertů Vážného zájmu je důležité zbořit jakoukoliv zbytečnou bariéru. Po koncertech se tak mohou diváci seznámit osobně s hudebníky u sklenky vína a neformálně si s nimi popovídat.

Délka koncertu je 90 minut.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články