Aurora's Sunrise

27. 4. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Projekce filmu Aurora's Sunrise bude uvedena v originálním znění s anglickými titulky. Akce je organizována a pořádána ve spolupráci s Bars Media a Zoryan Institute.

Aurora's Sunrise / Inna Sahakyan / Německo, Litva, Arménie, 2022 / 94 min – Cesta přeživšího od krveprolití až na červený koberec. V pouhých 14 letech přišla Aurora během hrůzy arménské genocidy o všechno. Se štěstím a mimořádnou odvahou ale utekla do New Yorku, kde se její příběh stal mediální senzací. Aurora, která hrála v jednom z prvních hollywoodských trháků samu sebe v roce 1919, Auction of Souls, se stala tváří největší charitativní kampaně v americké historii. Díky směsi živé animace, video svědectví staré Aurory a 18minutových znovuobjevených záběrů z jejího původního ztraceného němého eposu oživuje Aurora's Sunrise Auroře její inspirativní zapomenutý příběh. Po první světové válce Aurora Mardiganian přežije arménskou genocidu v Osmanské říši. Uteče do Hollywoodu, kde se stane figurkou boje za spravedlnost. Film mísí animaci s archivními záběry a vypráví tragický příběh ze soudobých dějin.

Vytvořeno Bars Media Studio (Arménie) v koprodukci s Gebrueder Beetz Filmproduktion (Německo) a Artbox Laisvalaikio Klubas (Litva). Tento film vznikl díky akademickému příspěvku Institutu Zoryan a vychází z jeho Archivu orální historie.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články