AURORA

21. 9. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.tipsportarena-praha.cz
Místo
Sportovní hala Fortuna
Za Elektrárnou 419/1, Praha
zobrazit na mapě

Norská zpěvačka AURORA se vrací do Prahy, kde vystoupí v rámci turné What Happened To the Earth? Part 1. ve Sportovní hale Fortuna 21. září 2024.

Co se jen stalo lidským srdcím? AURORA přiveze své nejosobnější album, které se ale týká všech.

Norská superstar AURORA je zpátky s novým albem a podzimní tour po evropských arénách. V Praze vystoupí už 21. září 2024. Chystané album What Happened To the Heart? tematizuje odcizení s domovskou planetou a vyjde v červnu. Krátce po jeho vydání jej AURORA představí na legendárním Glastonbury i dalších zásadních letních festivalech.

„Slzy štěstí a zážitek na celý život“, shodovaly se ohlasy z vyprodaných koncertů ve Foru Karlín. Teď AURORA vystoupí na svém dosud největším českém koncertě ve Sportovní hale Fortuna. „We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět. Dopis od kolektivu klimatických aktivistů a aktivistek, který volá po revoluci a vyléčení planety, inspiroval název chystaného čtvrtého alba What Happened To the Heart? V dopise přirovnávali přírodní procesy k tlukotu lidského srdce.

AURORA se proto rozhodla zjistit, proč západní civilizace ztratila kontakt s životně nejdůležitějším orgánem. „Srdce jsme dříve považovali za jádro naší duše. Jádro intuice, ale i emocí a našich záměrů. A když vidím, jak je svět ovládán penězi, mocí a sobectvím, nedá se nezeptat – kam se podělo srdce?“ říká AURORA o svém nejosobnějším a nejvíce katarzním albu.

Deska zachycuje cestu od slabosti k nabrání síly, od sebedestrukce k vlastnímu zahojení. AURORA znovu nachází spirituální napojení se Zemí, které vlivem moderní společnosti ztratila. Léčivou sílu hledá ve zranitelnosti i svém srdci, jehož tlukot sjednocuje s politikou a osobním růstem. Ne nadarmo desku záměrně nahrávala v místech, kde se necítila bezpečně jako v lesích okolo domovského Bergenu, které ovlivnily estetiku prvních nahrávek.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články