Baletky

2. 8. 2024 19:00, Chomutov

Typ akce
Divadlo
web
https://www.chomutov-mesto.cz/cz/mestske-divadlo
Místo
Městské divadlo Chomutov
Boženy Němcové 552/3, Chomutov
zobrazit na mapě

Scénický multimediální projekt tanečnice Miřenky Čechové ve spolupráci se skupinou Spitfire Company.

Být produktem systému. Výkonné kolečko, které se nesmí porouchat, nesmí vybočit, nesmí dokonce ani příliš excelovat. Stát, systém, instituce, škola, vzdělání, zaměstnavatel. Všichni chtějí mít „perfektního“ zaměstnance, produkujícího poslušný a bezpečný výrobek – slepou verzi sebe sama. Stejnokroj, stejnomyšlení, stejnomožnosti. V tomhle příběhu je to stejnodres, stejnodrdol, stejnopiškoty a stejnopohyby zabitých dětských dušiček.

Rebelie, jediné možné východisko, jak se utkat s dusivou nesvobodou?

Scénický multimediální projekt Baletky je abstraktním ponorem do duše dívky bojující proti despotickému, dogmatickému systému a ztrátě vlastní identity. Za doprovodu bizarního a černého humoru, živé hudby, rytmizovaných textů a fyzické exprese, je vidět člověk zápasící se zaslepenou poslušností, sebedestrukcí a strachem nedostát svému snu. To vše na pozadí surreálných obrazů, výtvarných objektů reprezentujících univerzálně platné fenomény manipulace a teroru. Baletky jsou příběhem všech, kteří odmítají být zkrocená medvíďata.

Projekt vychází z knižní předlohy Baletky Miřenky Čechové, která vyšla v únoru 2020 v nakladatelství Paseka.

Za performerský výkon v inscenaci Baletky, které je zároveň autorčinou osobní výpovědí, byla Miřenka Čechová nominována na cenu Thálie v kategorii Alternativní divadlo.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články