Balkan Bashavel: Malalata + Captain Molotov + Circus Problem

24. 11. 2023 21:00, Praha

Typ akce
Klub
web
https://www.kulturnisportovna.cz/
Místo
Radlická – kulturní sportovna
Za Ženskými domovy 125/5, Praha
zobrazit na mapě

Ještě jednou se tento podzim vrací Balkan Bashavel zpátky do Prahy. Tentokrát bude v rytmech balkan beats, gypsy, reggae a world music hrát DJské duo Malalata, zahraniční host Captain Molotov a domácí kapela Circus Problem.

Malalata působí na scéně už 16 let a je synonymem pro fúzi balkan beats, gypsy music, reggae a world music. Dvojice slovenských DJs spojuje tyto rytmy do osobitých setů, které doplňuje o nespoutanou a nakažlivě energickou performance. Pod jejich taktovkou pulzovaly nejen kluby po celé Evropě, ale i ve vzdáleném Japonsku či Mexiku. Duo svou show roztančilo festivaly* Colours of Ostrava, Pohoda, Grape, Uprising* a vystoupilo na jednom pódiu s esy jako Parov Stelar, Goran Bregović, Shantel, Mahala Rai Banda nebo Fanfare Ciocarlia.

Z ciziny přijede Captain Molotov, jehož domovem je sousední Rakousko. Jeho DJské sety kombinují tradiční balkánskou hudbu s breakbeats, straightbeats a drum’n'bass.

Prvopočátky kapely Circus Problem se rodily v buskingovém undergroundu zemí českých, ale i cizích, už v roce 2012. Kolem frontmana Jirky Čevely se sešlo dalších šest hudebních „bláznů, kterým živelnost a dravost není cizí“. Ansámbl je plný dechů, smyčců, balkánských beatů a ska rytmů.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články