Barbora Mochowa (křest alba) + support: meta & the noises

24. 11. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Barbora Mochowa pokřtí v Paláci Akropolis své druhé album s názvem Will-o’-the-Wisp, které vychází 10. listopadu u labelu Tranzistor. Na něm spolupracovala s českým producentem Viliamem Bérešem, se kterým v roce 2019 vytvořili při prvním setkání na českém songwriting campu singl True Colors. Od té doby započala jejich společná práce na nové desce. Ta přináší na českou scénu neobvyklé pojetí popu, zasněného, naléhavého i magického. V Paláci Akropolis návštěvníci uslyší celé album za doprovodu nové kapely pod vedením kytaristy a producenta Igora Ochepovského, kterou tvoří další hudební osobnosti – Michal „Kolouch“ Daněk (bicí), Ondra Hauser (baskytara) a Jan Aleš (klávesy). Nebude chybět ani smyčcový Unique Quartet, jehož zvuk Barboru Mochowou doprovází od počátků její hudební cesty.

Barbora Mochowa je česká zpěvačka, pianistka a songwriterka. V roce 2016 vydala své debutové album Waiting for the White Raven, za které získala 2. místo v kategorii Objev roku v posluchačské anketě Žebřík. Širší veřejnosti se představila v roce 2019 v českém národním kole Eurovision Song Contest, kde v počtu zhlédnutí na YouTube vedla s písní True Colors. O rok později se objevila v Eurovizi podruhé, tentokrát s alter-popovou skladbou White & Black Holes. Ta si vysloužila 1. místo od mezinárodní poroty. Jejím dalším projektem je CD Pocta Leonardu Cohenovi, které vyšlo jako příloha Cohenovy biografie v nakladatelství Prostor.

Jako support vystoupí meta & the noises. Michaela Radová, 21letá zpěvačka, skladatelka a textařka, která v listopadu loňského roku vydala své debutové album Well…It’s Been Emotional nesoucí se v duchu indie popu. Písně meta & the noises pohltí melodiemi pojícími melancholii s nadějí. Návštěvníci se mohou těšit i na kapelu ve složení Martin Vlček (kytara) a Peter Mojzeš (housle).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články