Baron Prášil mezi hvězdami

31. 5. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
Místo
Letní scéna Vyšehrad
Soběslavova, Praha
zobrazit na mapě

Putovní herecký soubor se v polovině 18. století zastavuje v Praze, aby uvedl hru o nejslavnějším ze všech fabulistů: baronu Hieronymovi von Münchhausen, neboli baronu Prášilovi, jak mu Češi říkají.

V historických kostýmech, za doprovodu komorních hráčů a operních pěvců Národního divadla, se zvuky vytvořenými na jevišti, to vše odehrané před klasicky malovanými kulisami, The Mad and Merry Men představují dobrodružství barona na jeho cestě z malé vesnice někde v Německu, přes Orient a až na Měsíc.

Cestou potká úžasné postavy, jako je alchymista Hermes Trismegistos nebo rytíř mizerného vzhledu Don Quijote; cestuje po světě ve voze krále víl Map a objevuje Alexandrijskou knihovnu. Doprovázet ho bude plejáda výstředních postav, mýtických bytostí a snílků. A znovu a znovu baron vidí, co drží svět pohromadě v jeho jádru, co spojovalo všechny lidi po celé věky na celém světě: Umění vyprávění.

Půjde o celosvětově první divadelní adaptaci nedávno znovu vydaného druhého původního svazku původních příběhů Barona Prášila od R.E. Raspe, v divadle pod širým nebem na pražském Vyšehradě.

Představení se hraje v angličtině.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články