Behind the Door – 20. výročí

3. 3. 2024 15:00, Javorník

Typ akce
Koncert
web
https://www.georgshalle.cz
Místo
Tančírna v Račím údolí
Račí údolí, Javorník
zobrazit na mapě

Behind the Doors zavítají v rámci svého turné v roce 2024 do Tančírny v Račím údolí 3. března.

Už nevídaných 20 let tahle partička objíždí české i zahraniční kluby a festivaly, přestože jsou teprve třicátníci. Jak je to možné? Hrají spolu od dětství. A na sehranosti téhle kapely je to pořádně znát. Mezitím se ze všech jejích členů stali profesionální mizikanti, které je možné vidět hrát s kapelami, jako jsou Vltava, Čechomor, Monkey Business, Bandjezz / David Stypka, Kateřina Marie Tichá, Roman Holý, Slza, Vladimír Mišík, atd.

Behind the Door je instrumentální sexteto, se dvěma dechovými nástroji v čele, barevně zajímavou kombinací flétny a saxofonu. Jejich tvorba čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace fusion, latinjazzu, moderního jazzu, ale i smooth jazzu, nebo dokonce popu, folku, rocku, nebo může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Hudba kapely Behind the Door je cesta kolem hudebního světa a především instrumentální vyprávění příběhů. Přitom ale jejich hudbě nechybí mimořádně důležité a málo slyšené koření, kterým je humor.

Kapela celých 20 let účinkuje pravidelně v klubech v Česku, Slovensku i v Polsku. Má za sebou turné po Pobaltí, kde si zahrála koncerty ve všech hlavních městech. Vystoupila také na prestižních festivalech jako jsou Colours of Ostrava nebo Prague Proms. Nahrála čtyři studiová alba, za to poslední, vydané v prosinci roku 2020, získala cenu Jantar v kategorii Kapela roku 2020.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články