Benefiční ples Bez trestu a Pod svícnem 2024

8. 3. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.lavka.cz
Místo
Klub Lávka
Novotného lávka 21, Praha
zobrazit na mapě

První benefiční ples Bez trestu a Pod svícnem. Účastníci se mohou těšít na besedu se spoluzakladatelkami Bez trestu a Pod svícnem moderovanou Čestmírem Strakatým, workshop Moderní sebeobrany a iSalsy, show burlesky Zorye Blue i benefiční tombolu. Cena zahrnuje welcome drink.

Bez trestu
Bez trestu založilo několik dobrovolníků s různorodou expertní zkušeností od advokacie, oblasti lidských a sociálních práv, až po projektový management a marketing. Bez trestu vychází z rozhodovací praxe soudů a pracuje s reálnými rozsudky. Spolek Bez trestu od svého založení v roce 2021 upozorňuje na bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí. Kromě toho poukazuje na neadekvátně nízké tresty, které jsou pachatelům často uloženy i v případech velmi brutálního či dlouhotrvajícího násilí. Organizace se systematicky věnuje informování veřejnosti a vzdělávání justice s cílem odhalit a řešit nedostatky v českém soudním systému. Jedním z klíčových aspektů projektu je rovněž snaha o rozbití mýtů spojených s bagatelizací domácího a sexualizovaného násilí. Spolek si klade za cíl nejen upozorňovat na problém, ale i aktivně přispívat k vytváření prostoru pro otevřenou a bezpečnou diskuzi o této citlivé problematice. Tímto způsobem překračuje hranice právnické obce a zapojuje širší veřejnost, a podporuje tak budování zodpovědnější a respektující společnosti.

Pod svícnem
Iniciativa Pod svícnem vznikla v roce 2022 s cílem edukace společnosti a změny legislativy v oblasti domácího násilí. Za jejím vznikem stála Barbora Urbanová a Michaela Studená za podpory osobností odborné a kulturní sféry. Projekt doplňují výpovědi obětí a stránky na sociálních sítích. Součástí projektu je také petice „Za bezpečný domov“. V českém prostředí se pojem domácí násilí redukuje na partnerské vztahy. Jejich cílem je edukovat veřejnost o tom, že tato problematika má mnoho forem a také podob. Pod svícnem si klade za cíl všechny druhy obětí, ale i širokou veřejnost, oslovit a seznámit s touto problematikou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články