Beseda s novinářem Tomášem Etzlerem

30. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.divadlonamaninach.cz/
Místo
Divadlo Na Maninách
Na Maninách 1525/32a, Praha
zobrazit na mapě

Čína císaře Si. A čí bude Amerika?

Návštěvníci si přijdou poslechnout osobní postřehy Tomáše Etzlera na dvě naprosto odlišné země. Ponoří se do jeho zážitků z totalitní Číny a jeho letitých životních zkušeností z USA.

Čínský prezident Si Ťin-pching nastoupil k moci před dvanácti lety. Jak nejmocnější čínský vůdce od dob Mao Ce-Tunga zemi změnil? Stane se Čína skutečně supervelmocí 21. století? Je strach z její rozpínavosti na místě?

Blíží se prezidentské volby v USA. Jak dopadnou? Koho by raději viděly v Bílém domě hlavy totalitní vlád, jako třeba ta čínská či ruská? Jak jejich výsledek ovlivní světové dění? Může se svět nějak připravit na změnu politického směru nejvlivnější země světa? O těchto a dalších otázkách bude Tomáš Etzler debatovat v Divadle Na Maninách dne 30. října 2024.

Tomáš Etzler (1963) je novinář, producent a autor. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv, poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN mimo jiné na Haiti, v Iráku a Afghánistánu. Strávil sedm let jako stálý zpravodaj České televize v Číně. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako vůbec první Čech. V roce 2019 vyšla kniha jeho rozhovorů Kdo ví, kde budu zítra, které s ním vedl Jindřich Šídlo. V létě 2021 šel do kin jeho celovečerní dokumentární film o sirotčinci na čínském venkově Nebe.

Na podzim téhož roku se na trhu objevila jeho prvotina Novinářem v Číně. Co jsem to proboha udělal?, která se stala nejprodávanějším titulem toho roku nakladatelství Vyšehrad. Na podzim loňského roku vyšel její druhý díl – Novinářem v Číně 2: Nezešílet! V současné době Tomáš Etzler přednáší a píše další knihu. Mimo jiné ve Spojených státech.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články