Betlémská kaple

22. 6. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Betlémské náměstí - před vstupem do pokladny
Betlémské náměstí, Praha
zobrazit na mapě

Betlém, „Dům chleba“, má člověk spjatý s narozením Spasitele. Malá nevýrazná vesnička, ve které tiše došlo ke změně světa. Pražská Betlémská kaple je vlastně také takovým místem, kde se utvářely dějiny nejen Českého království ale i celé Evropy. Kaple Neviňátek je spojená s působením Mistra Jana Husa, Jakoubka ze Stříbra či Tomáše Müntzera. Účastníci se nezapomenou věnovat zajímavému novodobému počinu, čímž byla rekonstrukce kaple ve 20.století z iniciativy Ministra kultury Zdeňka Nejedlého. Jak je možné, že v nejtužším režimu došlo vlastně k obnově sakrální památky?

Účastníci si projdou interiéry kaple i Domu kazatelů. Čekají je nástěnné malby inspirované Velislavovou biblí či Jenským kodexem, ukážou si kazatelnu, ze které dštil Mistr oheň na odpustky (pouze kopie), nebo třeba studnu, která je starší než samotná kaple a byl pro ní zbudován speciální vchod, aby měšťané mohli i nadále chodit pro vodu. Na samotný závěr sestoupí do běžně nepřístupného sklepení, které bývá otevřené většinou jen o adventu a při speciálních akcích.

Praktické informace:

  • Sraz: u pokladny Betlémské kaple
  • Ukončení vycházky: v interiéru kaple, který si pak vlastním tempem může každý doprojít
  • Délka vycházky: přibližně 1,5 hodiny
  • Na místě je třeba zaplatit vstupné do Betlémské kaple: plné 90 Kč/senioři a studenti 60 Kč (je to o 30 Kč více než běžné vstupné z důvodu návštěvy sklepení, ale lze i bez návštěvy suterénu)
  • Zvýhodněné vstupné 200 Kč pro návštěvníky 65+ a studující. Děti do 15 let 30 Kč.
  • Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články