Bibienne-crimes against nature

22. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.swim.cz/
Místo
Swim
Štěpánská 36, Praha
zobrazit na mapě

Bibienne–Crimes against nature je již třetí módní, umělecká kolaborace s platformou BAIM představující 3 hlavní kousky ze stejnojmenné kolekce.

Doplněny o neobvyklé doplňky a oděvní kousky, jejichž střihy jsou inspirovány výtvory Vivienne Westwood – hlavní inspiraci samotné designérky Bibi.

Tato kolekce spojuje něžné ženské atributy s motivy připomínající středověké iluminace. Vyjadřuje touhu po proměně, po odvrácení se od ustálených konvencí, po experimentování s naším vzhledem a samotnou podstatou těla. Ale pozor, ne všechny proměny jsou bez následků. Proměny představují potřebu distancovat se od přirozených pojmů, transformovat vnímání vlastního těla a proměňovat jeho podobu či schopnosti.

Tyto změny mohou zanechat stopy i na duši – deformovat vnímání sebe sama, vyvolat pocit nadřazenosti a provokovat chování, jež přesahuje lidské normy, narušující křehkou síť mezilidských vztahů. V této kolekci se prolíná dualita tělesného a duševního. Je plná tvůrčí energie a surrealismu, který vtahuje do světa plného touhy a omezení lidské podstaty. Až může dojít k tragickému konfliktu, provázenému vražednými činy nebo duševním rozvratem.

Teatrální přehlídka proběhne 22. června v prostorách Swim clubu ve 20:30 hodin.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články