Blik Blik 2024 Plzeň

22. 3. 2024 - 23. 3. 2024, Plzeň

Typ akce
Festival
Místo
Plzeň – různá místa
, Plzeň
zobrazit na mapě

Dosud nejrozsáhlejší 8. ročník festivalu světla a umění ve veřejném prostoru Blik Blik letos nese téma Prameny. Ty jsou v doslovné rovině reprezentovány vodou a plzeňskými řekami, v přeneseném významu pak odkazují na plzeňské předky: Ladislava Sutnara, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetanu a další.

S ohledem na zvolené téma povede trasa festivalu z velké části podél plzeňských řek Mže a Radbuzy a v iluzorní vodní hladinu se promění i park v centru. Inspirací vzdělávacího programu Škola videomappingu se stane dílo plzeňského umělce Ladislava Sutnara a velkou interaktivní instalaci v DEPO2015 doprovodí tóny inspirované klasiky české vážné hudby. Festival se koná 22. a 23. 3. 2024 vždy od 19:00 do 23:59. Návštěvníci si mohou užít zdarma celkem 12 exteriérových instalací, 2 zpoplatněné interiérové instalace v DEPO2015 a unikátní výstavu 7 děl japonského umělce Yasuhira Chida. Trasa festivalu v letošním roce povede od náplavky na Mži na Roudné do DEPO2015 nebo naopak dle libosti návštěvníků. Oživením bude zóna festivalu v OC Olympia, která slaví 20 let a bude 3 instalace včetně videomappingu. Do této zóny bude zřízena kyvadlová doprava.

Novinkou letošního ročníku jsou ozvěny festivalu Blik Blik, které se uskuteční 6. a 7. dubna v prostředí dolů Centra Caolinum v Nevřeni.

Praktické informace:

  • Obě instalace v DEPO2015 jsou bezbariérové. Výstava Light Scapes ve Františkánské ulici během festivalu bezbariérový přístup neumožňuje.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články