Bombataz

9. 4. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis - Malá scéna
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Bombataz vystoupí v Paláci Akropolis 9. dubna od 20:00.

Bruselská skupina, kterou není úplně snadné zaškatulkovat, vznikla, když studenti konzervatoře Vitja Pauwels (kytara, zpěv), Hendrik Lasure (klávesy), Ruben De Maesschalck (baskytara) a Casper Van De Velde (bicí) zjistili, že jejich společná láska k hudbě se nevztahuje pouze na jazz, ale doslova na všechny žánry. Tito čtyři hudební nadšenci si vybírají prvky ze všech možných žánrů podle jejich libosti, od kapky jazzu přes špetku tanečního funku až po dávku synth-hopu, a nakonec z toho vzniká nesrovnatelný koktejl, který je nakažlivě taneční.

Na svém druhém albu Baby Dry My Tears se tento post-jazzový popový kvartet nyní s chutí vrhá do eklektického indie rocku. Přesměrovávají duchy Animal Collective, MGMT a téměř všeho, co je cool a funky, a přetavují to vše do podmanivých klenotů. Zatímco jejich první album proplouvalo všemi směry – dokonce zpívali ve čtyřech různých jazycích, aby ilustrovali svou velkoměstskou existenci, Baby Dry My Tears mírně utahuje otěže a zpívá jen anglicky, což přirozeně prospívá soudržnosti. Často dramatické nebo teskné album se vyhýbá demagogii. Písně jsou chytlavé, ale nikdy se nedrží šablonovitých písňových struktur.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články