Cannes 2025 – zvláštní uvedení

5. 11. 2025 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://ponrepo.nfa.cz
Místo
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha
zobrazit na mapě

Diváci mají již tradičně v kině Ponrepo možnost seznámit se s kompletní krátkometrážní kolekcí, která byla uvedena na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Cannes jako součást oficiální soutěžní sekce Semaine de la critique (Týden kritiky).

Do lesa / Agnès Patron / Francie / 15 min. – Sestra si pamatuje bratrovy černé oči, vlasy stejné jako její, štíhlá ramena jako křídla ptáka a to, že znal cestu k řece nazpaměť. Sestra na bratra nezapomněla vůbec nic.

Mazací hlava v síťovce / Lili Koss / Bulharsko / 19. min – V pomalém, dusném létě konce devadesátých let ve východní Evropě se dvanáctiletá Ro vydává na cestu za pirátskou kopií filmu Mazací hlava Davida Lynche. Její cesta – plná rozpadajících se přátelství, kradených cigaret a mocenských her v éře VHS kazet – se odehrává ve světě, kde dětství tiše přechází v něco jiného a kino se stává jediným dostupným únikem.

No skate! / Guil Sela / Francie / 24 min. – Olympijské hry v Paříži v roce 2024. Isaac je muž s reklamním poutačem. Cléo je žena s reklamním poutačem. Jednoho dne Isaac vidí, jak Cléo hází skateboard do vody.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články