Carnival Youth

4. 9. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.cafevlese.cz
Místo
Café V lese
Krymská 273/12, Praha
zobrazit na mapě

Lotyšská kapela Carnival Youth vystoupí 4. září od 19:30 v Café V lese.

Carnival Youth je lotyšská indie kapela, kterou lze nejlépe popsat jako směs líných nedělních odpolední a zvědavých dobrodružství na nejvzdálenějších syntezátorových večírcích galaxie. Jejich lyrické písně a indie hity odrážejí pohled na svět, který má kořeny v syrovém realismu, ale nakonec z něj vyzařuje naděje – prvek obsažený v empatii a optimismu.

Od svého debutového alba No Clouds Allowed (2014) si Carnival Youth získali široké uznání za své podmanivé skladby a magnetická živá vystoupení. S pěti dobře přijatými alby na kontě si kapela upevnila pozici jednoho z nejslavnějších lotyšských hudebních exportních artiklů. V posledních dvou letech absolvovali turné po své vlasti, během kterého odehráli více než 100 koncertů ve všech koutech Lotyšska se svým programem Naivais ku-kū, který se skládá z písní z klasických lotyšských filmů v nových a svěžích indie úpravách. Fyzické album Naivais ku-kū se navíc stalo nejprodávanějším albem v Lotyšsku v letech 2021 a 2022.

Vystupovali na prestižních festivalech a místech po celé Evropě i mimo ni, včetně SXSW, Sziget, Open'er, NME Club Night a mnoha dalších. Kapela absolvovala několik turné po Evropě a v roce 2022 odehrála první čtyři koncerty ve Francii, včetně prvního v Paříži v Eurosonic. Carnival Youth získali za svou hudbu v Lotyšsku několik ocenění, včetně ceny za album roku 2016 za Propeller a také cenu The European Border Breakers na Eurosonic 2016.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články