Cattle Decapitation + Signs of the Swarm + další

23. 3. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

V pražském Meetfactory proběhne 23. 3. 2024 koncert kapel Cattle Decapitation, Signs of the Swarm, 200 Stab Wounds a Vomit Forth.

Cattle Decapitation se nikdy nevyhýbali konfrontaci s hrůzami, které lidstvo napáchalo. A poslední dvě desky, Death Atlas a novinka Terrasite, jsou jedny z nejznepokojivějších důkazů, které vyvolávají emocionální odezvu a nutí posluchače přemýšlet o vlastním podílu na devastaci planety Země. Jakkoli jde o intenzivní posluchačský zážitek míchající progresivně nasměrovaný death metal a grindcore s prvky black metalu a temného doomu, který by hledal kompromisy, Terrasite zvuk kapely posouvá do epičtějšího blackened teritoria a v rukou zpěváka Travise nabírá nový hrůzný směr. „Chtěl jsem udělat opak ‚Death Atlas‘. Protože ten byl temný a zádumčivý, chtěl jsem, aby se tohle odehrávalo za denního světla. Denní horor mi vždycky připadal opravdu zneklidňující.“ V názvu alba Ryan spojuje slova „Terra“ a „Site“ – první znamená Země, druhé odvozuje z řeckého „sitos“, tedy „jídlo“. „Kombinace těchto dvou slov znamená ‚zeměžrout‘. Je to metafora pro roli lidstva při ničení planety a je slovní hříčkou velmi přiléhavého slova ‚parazit‘. Odráží to i obal, kde je nymfické stadium tohoto hybrida člověka a švába, který je dospělou bytostí, jež je připravena připojit se ke zbytku své líhně a dokončit práci lidstva na zničení Země.“

U ukázky ničení světa jim po boku budou stát deathcoroví Signs of the Swarm. Tento žánr byl na začátku odmítán jako trend, ale stejně jako každý jiný, i v něm jsou kapely, které prokazují jeho vývin do dalších směrů, jež pak nakonec hýbají trendy. Mezi tyto patří kvartet Kanaďanů, kteří se nebojí techniky, blackened odéru ani atmosféry. Signs of the Swarm z Pittsburgu jsou jedním z pilířů žánru a občas zní jak „brutální death metal z budoucnosti“. Večer otevřou dva deathmetalové spolky z Ameriky: 200 Stab Wounds a Vomit Forth.

Program:

  • 18:30 vstup
  • 19:00–19:30 Vomit Forth
  • 19:50–20:20 200 Stab Wounds
  • 20:40–21:20 Sings Of The Swarm
  • 21:45–23:00 Cattle Decapitation

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články