CFF presents: Umění a klima

6. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.archa-plus.cz/
Místo
ARCHA+ - Malá scéna
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Celovečerní setkání platformy Culture for Future, kde se představí 4 umělci a umělkyně z oblasti slam poetry, filmu, street artu a hudby se svými projekty tematicky spojenými s klimatickou krizí.

Jan Dibitanzl
Slammer a performer, který jako jeden z mála dokáže plnohodnotně střídat pevné texty a improvizaci. Návštěvníci se mohou těšit na ekologický slam a možná i na nějakou tu improvizaci k tématu večera.

Albert Hospodářský
Režisér a scénárista věnující se dokumentu i hranému filmu. V roce 2023 uvedl na karlovarském festivalu svůj celovečerní debut Brutální vedro, který vzbudil nemalé ohlasy. Na akci představí nový film, na kterém aktuálně s týmem pracují.

Toybox
Ilustrátorka, komiksová autorka a malířka. Její tvorbu mohou návštěvníci znát také z ulice, protože se věnuje i street artu. V rámci projektu Tváře klimatické změny Člověka v tísni vytvořila obří graffiti mural na různých místech České republiky, například v Děčíně, Plzni nebo na pražské Florenci.

Dominik Zezula
Textař a zpěvák tvoří jednu polovinou klubové dvojice post-hudba. Založil Děti mezi reprákama, vydal knihu básní Hory jsou daleko ale my jsme tady a je spoluautorem podcastu Stárnoucí mileniálové. V rámci vystoupení zahraje několik písní ze svých sólo projektů.

Večerem provede spisovatelka a scénáristka Klára Vlasáková.

Po program naváže neformální zábava v baru Archa+ s DJ Tasya.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články