Chelsea Wolfe + Kælan Mikla

23. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Americká zpěvačka a skladatelka Chelsea Wolfe vystoupí v pražském MeetFactory 23. června od 20:00. Jako support vystoupí islandská post-punková kapela Kælan Mikla.

Cit pro zvukovou obrazotvornost v těch nejtemnějších odstínech šedi kalifornské doom–folkové zpěvačky a skladatelky Chelsea Wolfe se vrací s novou nahrávkou She Reaches Out to She Reaches Out to She. Tu představí živě a s kapelou v neděli 23. června ve smíchovské továrně. Deska vychází 9. února u labelu Loma Vista, první vlaštovky v podobě pilotního singlu Dusk nebo trip hopem nasáklé skladby Tunnel Lights jsou již nyní k poslechu na všech streamovacích platformách. Nová deska Wolfe je katarzní niterní výpovědí o zpřetrhávání vazeb a cykličnosti procesu hojení balancující mezi nadpozemskou éteričností a masivní zvukovou tíhou. Hutná i minimalistická, syrová a opulentní, intimní i expanzivní; She Reaches Out to She Reaches Out to She je zhmotněním Wolfina zvukového vesmíru, který obývá temný folk, sludge, doom metal i noise – a především autorčin pohlcující sopránový hlas. Po řadě sólových vystoupení i společném koncertu s Russian Circles se Chelsea Wolfe letos v létě vrací do Prahy.

Hostem večera bude islandské trio Kælan Mikla, jimž se na čtyřech dosavadních deskách podařilo vytesat osobitý, ledově chladný synth–punkový zvuk prodchnutý mýty, andělskými vokály, kouzly a folklórem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články