Childish Gambino + Amaarae

12. 11. 2024 12:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.o2arena.cz/
Místo
O2 Arena
Českomoravská 17, Praha
zobrazit na mapě

Donald Glover alias Childish Gambino se vrací na koncertní pódia. Čtyřnásobný držitel ceny Grammy za This Is America se po několikaleté hudební pauze vrací s novou tvorbou. V Praze vystoupí 12. listopadu.

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera The Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella. Pro Variety následně prozradil plány o svých dvou letošních albech pod uměleckým jménem Childish Gambino. A prý to mají být i desky poslední. Album Atavista vyšlo 13. května a hostují na něm mimo jiné Ariana Grande nebo 21 Savage.

Do pražské O2 Areny přijede 12. listopadu 2024 v rámci své The New World Tour. Speciálním hostem na tour bude zpěvačka a rapperka Amaarae, která minulý rok vydala album Fountain Baby.

Hudební dráhu nastartoval v roce 2013 debutem Because the Internet, za nahrávku Redbone z roku 2017 získal svou první Grammy. V písni This Is America shrnuje historii rasismu a útlaku Afroameričanů. Posledním projektem, který Glover vydá jako Childish Gambino, bude soundtrack k filmu Bando Storm and the New World. Jako největší inspiraci pro něj zmiňuje Prince a jeho doprovod k filmu Batman od Tima Burtona.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články