Chorvatsko, jak to neznáte

23. 4. 2024 19:00, Ostrava

Typ akce
Ve měste
web
https://www.centrum-pant.eu
Místo
Centrum Pant
Čs. legií 22, Ostrava
zobrazit na mapě

Přednáška Veroniky Flodrové s podtitulem „aneb daleko od moře a blízko k horám“ je o méně známých oblastech Chorvatska, které jsou daleko od moře a blízko k horám aneb „poznej Chorvatsko za oponou plážového turismu“.

Návštěvníci se podívají do tajemných pohoří, k tyrkysovým řekám i jezerům, do hlubokých jeskyní i podzemních hangárů vytesaných v hoře, ale také nahlédnou k místním lidem do jejich životů i domovů, kde teče rakija proudem. Návštěvníci si mohou přijít s Veronikou zacestovat a zjistit, jaké přírodní krásy skrývá chorvatské nedotčené vnitrozemí, kolik hadů je člověk schopný potkat (a přežít) za týden, proč se Chorvatům neříká ne a proč se pro přežití na Balkáně musí člověk naučit pít rakiji. Dále zjistí, jak se boří mýty člověka, který do Chorvatska nikdy nechtěl, protože „tady není nic hezkého, jen narvané pláže“ a teď tu každý půl rok v roce vesele bydlí a nemůže bez něj být. Dozví se tipy na krásná a často neznámá místa, nahlédnou do Veroničiných zážitků z cest i spaní v autě, poznají nedotčenou chorvatskou přírodu a pohostinné Chorvaty nalévající kolemjdoucím rakiji na každém kroku.

Toto není přednáška pro profesionální plážové povaleče, ale pro ty, kteří chtějí nahlédnout za oponu této profláklé přímořské země. „Moje jméno je Veronika, jsem delegátka a průvodkyně Chorvatskem i celým Balkánem a hlavně velká milovnice odlehlých míst této země, kam běžný turista chytající bronz u Jadranu nezamíří. Jsem také člověk, který v Chorvatsku před pár lety neviděl nic pěkného, ale práce delegátky a průvodkyně v této oblasti mi otevřela oči. Chorvatsko není totiž jen o moři a letní dovolené na pláži, je tu toho mnohem, mnohem více k nahlédnutí.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články