Climax

20. 2. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Divadlo
Místo
Za poříčskou branou 7, Praha 8
Za poříčskou branou, Praha
zobrazit na mapě

Imerzivní inscenace odehrávající se ve stejnojmenném klubu. V něm se jednoho večera setká šest postav, které mají společného více, než je na první pohled patrné. Každá se po svém vyrovnává s nároky, které na ně klade začínající dospělost, i s těmi, které na sebe kladou ony samotné. Bojují s vlastní minulostí i budoucností, nebo před ní jen utíkají? A nevede snaha o nezávislost jen k jiným závislostem? Možná zatím neví, kým by se chtěly stát, ale začínají zjišťovat, kým být nechtějí. Climax je inspirován estetikou ravových klubů.

Diváci, stejně jako jednotlivé postavy, do klubu vstupují jako jeho návštěvníci a všichni tak budou mít možnost v průběhu představení komunikovat mezi sebou. Je doporučeno se na tuto možnost připravit a případně i zvolené estetice přizpůsobit svůj oděv či líčení.

Během představení mají diváci možnost libovolně se pohybovat po vymezeném prostoru a věnovat svou pozornost tomu, co je aktuálně zaujme. V prostoru se odehrávají paralelní herecké akce a je na každém návštěvníkovi, zda bude sledovat jednu z postav, věnovat svůj zájem několika z nich, či zvolí zcela jiný přístup.

Upozornění:

  • Dům si uchovává vlastní teplotu, je v něm chladněji než venku a jeho zdi mohou barvit. Je doporučeno vzít si oblečení, které účastníkům nedovolí prochladnout a může se mírně zašpinit.
  • Je doporučeno vzít si pohodlnou obuv vzhledem k tomu, že se v průběhu představení budou účastníci pravděpodobně často pohybovat po prostoru a většinu doby stát.
  • V prostoru jsou místa určená k občerstvení a odpočinku. Jejich součástí není prostor pro kuřáky a během představení tak není možné kouřit ani používat elektronická kuřácká zařízení.
  • Do prostoru není možné vstupovat s jakýmikoli taškami, batohy či kabelkami. Ty lze uložit do šatny.
  • Představení je možné v jeho průběhu kdykoli opustit.
  • Celý prostor je značně potemnělý a místy může působit klaustrofobně. V průběhu představení se intenzivně využívá kouřostroj.
  • Celý dům je značně prašný. Alergikům je doporučeno před vstupem zvážit užití adekvátních léků.
  • V představení se objevují témata různých typů násilí, psychedelických stavů a závislostí.
  • V průběhu představení platí přísný zákaz jakéhokoli používání mobilních telefonů i libovolných dalších zařízení. Porušení tohoto zákazu povede k přerušení představení a vyloučení z jeho průběhu.
  • Představení je přístupné od 18 let, v doprovodu dospělé osoby od 15 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články