Constant Smiles + Clementine Valentine + Barbora Hora

5. 3. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://bikejesus.com
Místo
Bike Jesus
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

Constant Smiles vystoupí v rámci svého turné v Bike Jesus 5. března 2024. Jako support se představí duo Clementine Valentine.

Constant Smiles jsou jedinečný projekt soustředěný kolem skladatele, producenta, zpěváka a multiinstrumentalisty Bena Jonese. Jejich tvorba si bere to nejlepší z songwritingu 70. let s prvky shoegaze, dream popu a z amerického indie rockového undergroundu. Constant Smiles fungují spíše jako kolektiv než jako tradiční kapela, přičemž jak složení kapely, tak i výsledný zvuk se liší s každou nahrávkou. Jones a jeho přátelé přešli od syntezátorů a reverbů na dřívějších albech k přímějšímu, organickému stylu na desce Paragons (Sacred Bones, 2021). S aktuálním albem Kenneth Anger (Sacred Bones, 2023) se jakoby po spirále vraceli zpět k synth popu.

Jako support na celém turné, tedy i v Bike Jesus se představí sestry Clementine a Valentine Nixon (Clementine Valentine), které pro svojí křehkou tvorbu čerpají inspiraci primárně z nomádského způsobu života. Vyrůstaly totiž na cestách mezi Novým Zélandem a Hongkongem a původně vystupovaly se svým futuristickým noisovým dream-popem po jménen Purple Pilgrims. S novou identitou i konceptem začaly Clementine Valentine spolupracovat se světově uznávanými hudebníky a producenty – od Randalla Dunna (Oneohtrix Point Never, Danny Elfman, Jim Jarmusch) po legendárního bubeníka Matta Chamberlaina (David Bowie, Lana Del Rey, Fiona Apple).

Jako český support vystoupí singer/songwriterka Barbora Hora, jejíž hudbu tvoří dva rovnocenné elementy; minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem. Ve své zhudebněné poezii se interpretka skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články