Crystal Fighters: Light+ 2024 Tour

8. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.roxy.cz/
Místo
Roxy
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

Koncert indie electro-popové pětice muzikantů Crystal Fighters se koná 8. října 2024 v klubu Roxy. Jedná se o nový termín koncertu původně plánovaného na 24. února. Jako support vystoupí kapela My Oh My.

Hudba Crystal Fighters je jako záblesk světla v temných dnech – připomínka toho, že slunce znovu vyjde a před námi bude další skvělý večírek. Tahle pozitivní parta byla vždy otevřená světu i svým fanouškům, jejich typickým znakem je kombinace britského indiefolku s tradičními baskickými rytmy. Spojování tradičního s moderním pro ně vždy bylo na prvním místě, během pandemické izolace jim ale došlo, že postrádají energii a nadšení svých prvních nahrávek.

Chystané album Light+ vyzývá posluchačstvo, aby vystoupilo z každodenního shonu myšlenek: „Život bývá těžký, je třeba ho brát s nadhledem,“ shodují se Crystal Fighters a nové singly dokazují, že jsou před svou první klubovou tour po čtyřech letech znovu ve formě.

„Vždy se najde něco, čím se můžeš u jiné kultury inspirovat. Jsem nadšený ze všech nových míst, která jsem navštívil,” říká frontnam Seb Pringle o svém přístupu ke skládání hudby. Před začátkem pandemie se kapela ocitla na rozcestí a blízko vyhoření – s lockdownem ale náhle získali čas na promyšlení dalších kroků. Pringle se na nějakou dobu přesunul do Kolumbie, a když se v roce 2021 vrátil do Anglie, měl o pokračování Crystal Fighters jasnou představu.

S novou energií se členové kapely pustili do psaní skladeb na chystané album Light+. Z více než šedesáti skladeb nakonec vybrali finální desítku. Klíčem bylo fanouškům znova představit jádro Crystal Fighters, vybraný mix tak obsahuje tropický pop, kolumbijský folk i rave. Skladby mají jediný úkol: osvobodit a rozhýbat své posluchače. Přesný takový je i singl Carolina, který vypráví příběh ženy, do které se Seb zamiloval v Kolumbii. Její přístup k životu pro radost inspiroval hudebníky při tvorbě alba: „Žila jiný život než kdokoliv jiný. Dokázala se odpoutat od toho, co od nás očekává společnost a šla si za svými sny a štěstím.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články