Daniel Polman: 20 let ultrapako

13. 12. 2023 18:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://kasarnakarlin.cz/
Místo
Kasárna Karlín
Prvního pluku 20/2, Praha
zobrazit na mapě

Stand-up povídání s Danielem Polmanem o jeho sportovních zážitcích se uskuteční v Kasárnách Karlín 13. prosince od 18:30. Večer bude také doplněn o projekcí Polmanova krátkého filmu Payer Ultra Project, po němž bude otevřena diskuze.

V červnu 2003 přijel na novopacký autobusák skejťák, který se na vypůjčené silničce přidal k pelotonu závodu na 24 hodin. Ten den začala pořádná jízda…

V humorně laděném stand-up povídání za doprovodu fotek a krátkých videí představí Daniel Polman své sportovní začátky i celou dvacetiletou „ultra punkovou“ cestu s důrazem na poslední 2 roky. Během nich absolvoval svůj nejdelší závod North Cape – Tarifa (7400 km) a uskutečnil extrémní projekt Payer Ultra Project (2023), kdy za 4 dny zvládl vlastní silou trojboj, který obnášel závod Race Across The Alps (525 km / 14 500 m), výstup na Ortler (3905 m) přes chatu Julius Payer Hütte, v neposlední řadě pak 652 km na kole ze Suldenu do Teplic, rodného města Julia Payera. „Tohle byly čtyři nejintenzívnější dny v mém sportovním životě.“, ohlédl se za projektem, který uskutečnil na počest významného českého horolezce, polárníka, objevitele, kartografa a malíře Julia Payera.

Od novopackého „ultrapaka“ lze čekat jízdu, během které návštěvníci zažijí vše – od pádů, přes adrenalinové akce v úžasné přírodě až po to nejcennější – nezapomenutelné zážitky z mimořádných sportovních počinů.

Daniel Polman žije od narození (1979) v podkrkonošském městě Nová Paka. S manželkou Šárkou vychovává dvě dcery. Po dokončení magisterského studia managementu cestovního ruchu byl 14 let šéfredaktorem časopisu Lidé & hory, dnes působí jako publicista na volné noze. Kromě psaní se věnuje i vytrvalostnímu sportu, zejména ultracyklistice, v níž dosáhl několika mezinárodních úspěchů. Sportování úspěšně propojuje i se sbírkami na pomoc nemocných či hendikepovaných lidí. Zážitky z extrémních závodů a projektů prezentuje na přednáškách a ve filmech, popsal je rovněž ve dvou knihách: Okolo a Dreaam. Je také autorem pohádkové trilogie o rodině Nezmarů s podtitulem Pohádky pro malé i velké sportovce a románu Holka statečná.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články