Dark Session 2024

20. 7. 2024 16:00, Frýdek-Místek

Typ akce
Festival
web
http://www.kulturafm.cz/
Místo
Národní dům Frýdek-Místek - zahrada
Palackého 134, Frýdek-Místek
zobrazit na mapě

Na čtvrtém ročníku jednodenního open air festivalu Dark Session nám bude velkou ctí přivítat portugalskou smečku Gaerea, která v současné době patří mezi nejvýraznější jména na světové metalové scéně.

Kapela má na svém kontě tři alba (čtvrté je netrpělivě očekáváno v letošním roce), přičemž právě třetím albem Mirage (2022) se těmto portugalcům dostalo masivní pozornosti a přízně metalového publika. Úspěšná turné a účast na velkých festivalech (Wacken, Summer Breeze atd.) jsou důkazem o jednoznačném vzestupu těchto blackmetalistů mezi hudební elitu. Svébytná image kapely, ve spojení s živelnou pódiovou prezentací a surovým energickým zvukem, dává tušit jedinečný zážitek. Blackové pojetí „kovového“ žánru zazní v různých podobách také u dalších interpretů letošní akce.

Z Prahy zavítá Pergamen, hudební těleso patřící mezi ty, kteří se v rámci své tvorby vyjadřují v rodném jazyce. Kapela má za sebou osm studiových počinů, se stále aktuálním albem Sol Infernum (2022) se po pětileté koncertní odmlce vrátili na pódia. Spolupořadatelé akce, frýdecko-místečtí Darkwind, momentálně úspěšně finišují s přípravami svého pátého alba, které bude tvořit podstatnou část jejich setlistu. Novinkové skladby premiérově zazní právě zde. Relativně mladá, ostravská kapela Venit Mortem má na svém kontě, v loňském roce vydané debutové EP Deliverance, plující na vlnách melancholie a lehkých náznaků naděje. Plzeňští Beyond The Dark Angel patří rovněž mezi nováčky na tuzemské scéně, nicmeně zápal pro věc jim nechybí, čehož důkazem je jejich akutální debutové EP Immortal Time (2023), vydané po necelých dvou letech od založení kapely. Mezi žánrově odlišnější interprety letos patří Embrace The Darkness z Kuřimi, kteří své melodické, death-doomové kytarové riffy a tvrdý growl podporují tesknými zvuky houslí. V aktuálním čase pracují na nahrávání nového CD, z něhož jistě zazní nejeden song. Soupisku doplňuje olomoucká Nomura, moderní progressive djent metalová kapela, kombinující hutné riffy, breakdowny, melancholické melodie s brutálními rytmy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články