Dark Tranquillity + Moonspell + další

1. 11. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Dark Tranquillity, Moonspell, Wolfheart a Hiraes vystoupí 1. listopadu v MeetFactory.

Dark Tranquillity je jedna z nejvlivnějších melodických deathových kapel, které vznikly ve Švédsku na počátku 90. let. Spolu s In Flames a At the Gates vytvořili nový subžánr, který kombinoval intenzitu death metalu, využíval progresivitu a zasazoval chytlavé, melodické linky dvou kytar. Postupem doby se tzv. gothenburgský death metal asocioval i s gotickými vlivy, groovy riffingem, elektronikou nebo zapojením čistých zpěvů. V březnu 2020 si kapela prošla personálními změnami, kdy odešel zakládající kytarista Niklas Sundin. O deset dní později začala kapela nahrávat album a najala kytaristy Christophera Amotta a Johana Reinholdza, kteří s kapelou koncertovali od roku 2017. Aktuálně pracují na novém albu, které ponese název Endtime Signals, a ke kterému kapely vydala první singl The Last Imagination. „Tématicky se album zabývá tím, kam směřujeme, co se v nás skutečně a zásadně změnilo a jak se s tím vyrovnáváme. V poslední době je těžké najít tu jiskru pozitivity a celým albem se prolíná pocit smutku. Nejen ve smyslu truchlení nad tím, co jsme ztratili v osobní rovině, ale také nad tím, kam nás naše oběti dovedly. Zejména skladba The Last Imagination to dovádí do logického konce a hovoří o tom, co po sobě zanecháváme a jak těžké je pro nás pochopit, že náš význam nemusí být takový, jaký jsme si představovali,“ popisuje kapela chystanou třináctou desku, která vyjde v srpnu.

Portugalští Moonspell vznikli v roce 1992 a vydali 13 alb, kterými se zapsali do povědomí evropské metalové scény – zejména alby Wolfheart (1995) a Irreligious (1996), které obsahovalo i hit Opium. Moonspell, vedení charakteristickým hlasem Fernanda Ribeira, do čtvrté dekády vstupují stále jako ambiciózní těleso, takže nehledíc na cokoli jiného než na svůj vlastní hudební vývoj. Několikrát obrátili svůj gothicmetalový sound „naruby“. Příkladem mohou být alba jako Sin, The Butterfly Effect nebo Extinct.

Melodic death metaloví Wolfheart jsou známí pro své příběhy o severském dědictví a jsou uznávaní jako jedna z nejrychleji rostoucích kapel na mezinárodní melodic death metalové scéně. Svou nově vydanou deskou King of the North, pokračují ve svém vyprávění o bitvách a triumfech, a každá skladba z alba vypráví jiný příběh finské mytologie. Během pouhých dvou let si Wolfheart upevnili svou pozici vydáním alba Wolves of Karelia (2020) a EP Skull Soldiers (2021), za což si vysloužili ocenění kritiků i fanoušků.

Kapely doprovodí němečtí Hiraes, melodic death metalová formace s bývalými členy skupiny Dawn of Disease a Critical Mess. Do Prahy dovezou své druhé studiové album Dormant.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články