Deník jako součást pochopení světa i sama sebe

22. 6. 2024 10:00, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Arnoldova vila
Drobného 299/26, Brno
zobrazit na mapě

Deník může být prostým záznamem života, ale také se může stát nástrojem pro přemýšlení, porozumění a exaktní zkoumání. Může být prostorem pro učení a učení se, líhní pro inovativní nápady nebo záchranným lanem v problematických osobních i profesních situacích. Deník může pomoci i při práci s kolektivem, umí zklidnit při on-line výuce, dokáže pomoci s uchopením kontroverzních témat v diskusích, zajistí bezpečné prostředí v situacích, kdy člověk potřebuje něco vyjádřit, ale nechce to sdílet.

To vše učastníkům na workshopu bude představeno. Vyzkouší si různé způsoby a techniky, jakými si lze deník psát, aby sloužil právě tomu jejich účelu a přivedl je k jejich cíli.

  • Workshop povedou Lucie Jarkovská a Martina Nosková.
  • Předpokládaná délka programu jsou 3 hodiny.

Lucie Jarkovská je socioložka, která se zabývá genderově citlivým vzděláváním. V rámci Institutu SYRI rozvíjí možnosti využití deníkových metod ve výzkumu a vysokoškolské výuce a při skupinové práci. Popularizuje genderový a feministický výzkum ve stand up dvojici nazvané Duo docentky, která nedávno vydala knihu Feministkou snadno a rychle. Je autorkou knihy Gender před tabulí.

Martina Nosková je lektorka angličtiny a deníkových metod. Vede kurzy psaní deníku a popularizuje toto osobní psaní (journaling) v médiích. Zajímá ji využití deníkových metod v pedagogice, jak ve výuce samotné, tak jako součást wellbeingu ve školním prostředí. Obě participují na výzkumu společenské resilience pod hlavičkou Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články