Designblok 2024

2. 10. 2024 - 6. 10. 2024, Praha

Typ akce
Festival
Místo
Praha – různá místa
Praha, Praha
zobrazit na mapě

Pražský mezinárodní festival designu Designblok pořádaný v tvůrčím srdci Evropy je největší výstavou designu a módy ve střední a východní Evropě. Šestidenní festival startuje dnem věnovaným odborníkům (Den profesionálů) a pokračuje pětidenní přehlídkou pro veřejnost, která představuje novinky od více než dvou stovek pečlivě vybraných tvůrců, studií a významných značek. V kurátorovaných výstavách festival reaguje na aktuální společenská témata, upozorňuje na tvorbu mladých i etablovaných designérů a poskytuje kreativní, profesní a obchodní platformu, v jejímž rámci se setkávají designéři a firmy s odbornou veřejností, dodavateli i cílovými zákazníky. Výstavy doplňuje bohatý doprovodný program v podobě přednášek a diskuzí, oborových setkání, módních přehlídek a dalších speciálních událostí poskytujících prostor pro networking a vzájemnou inspiraci. Designblok každoročně navštíví přes 41 000 lidí z řad designérů, kurátorů, nákupčích, architektů, interiérových designérů, novinářů a milovníků designu.

Dvacátý šestý ročník Designbloku se koná od 2. do 6. října 2024 v Praze na čtyřech výjimečných výstavních lokacích: na Pražském hradě, v Muzeu města Prahy na Florenci, v developerském projektu Bastion Florenc a již tradičně v Uměleckoprůmyslovém museu. Do festivalu jsou tradičně zapojeny také desítky obchodů, studií a showroomů po celé Praze. Tématem letošního ročníku je Mládí.

Festival nabídne novinky českého i zahraničního designu od stovek vystavujících, dvě velké retrospektivní solo výstavy Bódy Horáka a Daniela Piršče, a také kurátorovanou výstavu High Craft v Jízdárně Pražského hradu, která poskytne nový pohled na tradiční řemesla a inovace, a návštěvníkům přiblíží vysoké estetické standardy i odpovědný přístup k výrobě. Dále nabídne přehlídku mladých talentů v rámci výstavy Designblok Diploma Selection, která přiblíží práci studentů středoevropských škol a univerzit, a soutěž a výstavu Designblok Talent Cards, která dává prostor vyniknout výjimečným studentům designu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články