Deus ex mikrofona: Miřenka Čechová

14. 6. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.jatka78.cz/
Místo
Jatka78
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Deus ex mikrofona je sérií setkání improvizačního souboru My kluci, co spolu chodíme s pokaždé jiným režisérem. Živá režie, živá improvizace – neopakovatelný večer.

Z divadelní zkoušky se může stát improvizace, a naopak improvizace se může stát divadelní zkouškou. Hranice připraveného a spontánního se vytrácejí. S režisérem se dostanou do zranitelné situace. Ten běžně nerežíruje před diváky a soubor je zvyklý naopak pracovat bez autority. Nikdo z nich neví, co může od druhého očekávat. Spolu s nimi mohou diváci nahlédnout do zákulisí a tvůrčích procesů dané osobnosti.

V téhle hře není jasné, kdo píše pravidla ani jaká vůbec jsou natož kdo je zrovna na tahu. Soubor chce ztělesnit práci režiséra, který je běžně „neviditelný“. Dokáží si zachovat vlastní autentičnost a spontánnost a vejít se zároveň do mantinelů jím nastavených? Touto sérií chce soubor poukázat na paradox tvorby, tedy (ne)možnost režírovat inscenaci improvizovaného charakteru. Dokáží konfrontovat své improvizační schopnosti s novým a neznámým?

Miřenka Čechová je choreografka, režisérka, spisovatelka nebo také pedagožka, která je dnes jednou z předních osobností českého tanečního a fyzického divadla. Po studiu klasického baletu na konzervatoři v Praze studovala dále na DAMU i HAMU paralelně. Diváci ji mohou znát hlavně ze souborů Tantehorse nebo Spitfire Company, které oba spolu-zakládala. V poslední době se věnuje hlavně dokumentárnímu tanečnímu divadlu.

Dále diváci uslyší a nebo již zaslechli/uposlechli hlasy například Jiřího Havelky, Štěpána Gajdoše a dalších.

Představení je vhodné od 15 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články